יעוץ ואימון אישי למנהלים

יעוץ/ אימון למנהלים לשם מה?

אימון מנהלים הינו תהליך המשלב בין חקירה והתבוננות ובין עשייה תכליתית.האימון עוזר למנהל להכיר את עצמו טוב יותר כאדם וכמנהל, לבחון אפשרויות ולהבין את ההשפעה שלו על הצוות והארגון. האימון עוסק ביצירת התאמה בין רצונותיו של המנהל, ערכיו וחלומותיו לבין מטרות הארגון ומבנה הארגון. בכך, מסייע האימון למנהלים להגדיר מטרות ברורות, ללכת בהתמדה בדרך ההצלחה ולשפר את התוצאות העסקיות של הארגון בראשו הוא עומד.

 

1. יעוץ / אימון למנהלים וותיקים

להיות מנהל בארגון משמעו מחד כבוד, אחריות, סמכות, יוקרה ומאידך  בדידות. (למרות היותו בין אנשים,שוהה הוא בבדידות מוחלטת). התפקיד הניהולי מחייב התלבטות, התמודדות עם דרך שלעיתים קרובות אינה ברורה,אינה וודאית, ובתוך מציאות דינאמית ומשתנה עליו להוביל, לקבל החלטות, להנהיג ולגרום לאנשים לסמוך עליו. המנהל צריך לנתב ולהוביל את הארגון לכיוון אפקטיבי. לרוב הוא נושא באחריות זו לבדו.

יעוץ / אימון מנהלים נותן מענה לצורך זה.

נושאי אימון / יעוץ מנהלים:  

  • מנהיגות אישית, הצבת מטרות ובניית חזון

  • הנעה, חניכה והובלת צוות לעמידה ביעדי הארגון

  • זיהוי עוצמות אישיות, הכרה ורתימתם להצלחה  

  • ניהול עצמי וקבלת החלטות נכונות  

  • כישורי תקשורת בינאישית, הקשבה ותמיכה  

  • התמודדות עם דילמות ניהוליות  

  • הסרת מכשולים בדרך להצלחה   

 

אוכלוסיית היעד:

היעוץ / אימון האישי יכול להינתן למנהלים נבחרים מתוך תכנית פיתוח המנהלים, או כחלק מעבודה של פיתוח ארגוני, לאחר שזוהו מנהלים בעלי  חשיבות להצלחת היחידה, שכרגע אינם מממשים את מלוא הפוטנציאל של היחידה שלהם. 


2. יעוץ / אימון אישי למנהלים בעת הכניסה לתפקיד
מנהלים חדשים רבים מוצאים עצמם בתפקידם החדש ללא שעברו הכשרה ניהולית מוקדמת.
עובדים, אשר קודמו לתפקידי ניהול בתוך הארגון בו עבדו קודם, נאלצים להתמודד עם קשיים ייחודיים רבים.מטרת הייעוץ/אימון לסייע למנהל להיכנס לתפקידו, לזהות נקודות חוזק ונקודות חולשה, לזהות מכשולים ולעקפם, לגבש לעצמו זהות מקצועית,מתן כלים לניהול צוות, טכניקות להגברת מוטיבציה של העובדים, התמודדות עם קונפליקטים, מתן משוב ועוד.
(רשימת המיומנויות מותאמת לדרישות וצרכי הארגון והמנהלים).