מזה כ - 20 שנה הנני פועל בתחום הליסינג ומתוכם 5 שנים (עד 2011) בתפקיד מנכ"ל בחברת אמפא ליס (החברה הייתה בבעלות אמפא וב 2009 נרכשה ע"י קבוצת קרסו מוטורוס).
במהלך שנותיי כמנהל בחברה, בתקופות שונות ובהתאם לצרכים נעזרנו ביועצים ארגוניים רבים שמתפקידם היה לסייע בביצוע שינויים ובהטמעת תהליכים הנדרשים לביצוע מעת לעת בהתאם לתקופה ולהתפתחות הסביבה העסקית והטכנולוגית.
כך גם היה בשנת 2005. עם כניסתי לתפקיד המנכ"ל, נדרשתי לבצע שינויים במבנה הארגוני בחברה כמו גם שינויים טכנולוגיים שייתנו מענה לצרכים המשתנים של החברה.
לצורך ביצוע המשימה בחרתי להיעזר כבעבר ביועץ ארגוני שילווה אותי ואת החברה בתהליך המורכב.
בהתאם להמלצות שקיבלתי, התקשרתי עם הגב' חנה דותן ולאחר ביצוע תיאום ציפיות יצאנו לדרך.
בהמשך התברר כי הדרך הפכה למסע משותף ומחייב של כל הצדדים הנוגעים בדבר.
תהליך ההירתמות של עובדי החברה, להבדיל מנסיון העבר שלי, היה מוצלח ומרומם. העובדים למודי הניסיון, חשבו בתחילה שמדובר באפיזודה חולפת כבעבר והיו סקפטיים לגבי התהליך. ואולם ככל שהתקדמנו בתהליך שהפך למסע שנמשך 3.5 שנים (עד לסיום תפקידי כמנכ"ל החברה) וכלל בתוכו ביצוע מהפכות של ממש, למדו עובדי החברה ומנהליה להעריך את סגולות התהליך בניצוחה של חנה.

כמי שרואה בניהול תהליך אין סופי של העצמה והתפתחות, מבין היום כי תרומתה של חנה להצלחת החברה בשנים בהן כיהנתי בתפקיד מנכ"ל הינה אדירה.
גם כיום כשנה לאחר סיום תפקידי, בשיחות עם מנהלי הדרג ניהול ביניים, הם מצהירים בפני כי הכלים שקיבלו בתהליך הלמידה שלהם, הופכים אותם לעובדים ומנהלים טובים הרבה יותר .
אבקש לציין כי במהלך השנים בחרתי לשתף ולהמליץ ל 2 חברים המנהלים חברות גדולות וטובות להיעזר ביכולותיה של חנה. הצלחתה הגדולה גם שם בהחלט הביאה לי סיפוק על תרומתי הצנועה בהצלחתם הם.
אז למי מכם שמבין שתהליך של שינוי ולמידה, מחייב השקעה גדולה וזמן רב (שלרוב הינו מצרך נדיר אצל המנהלים) אני מאחל לכם שחנה תבחר בכם להיות לה לפרויקט החיים כפי שבחרה בחברתנו ובי.

ניר הורביץ – מנכ"ל
050-6611888