סדנת שיפור מיומנויות אישיות

סדנת שיפור מיומנויות אישיות

 

מתודת ה-(O.D.T (Outdoor Training הינה מתודת עבודה של למידה דרך חוויה. היציאה משגרת העבודה אל חיק הטבע, פעילות בסביבה חדשה, פחות לחוצה ופורמאלית, ניתוק המגע מהשוטף בארגון, מהווה הזדמנות בלתי רגילה ללקיחת פסק זמן להתבוננות על הדרך שבה אנחנו עושים דברים כצוות וכמנהלים, וגורמת למשתתפים להיות מוכנים ופתוחים יותר לתהליכי למידה והפנמה של מסרים אישיים וארגוניים.         
באמצעות החוויות הלא שגרתיות והמאתגרות שמזמנות הפעילויות השונות עוברים המשתתפים חוויות אישיות ותובנות ניהוליות וארגוניות.         

ברמה האישית: ההתמודדות עם פעילות לא שגרתית, המגע והאינטראקציה עם שאר המשתתפים, מעבירים כל משתתף באופן אישי, חוויה מיוחדת ותהליך למידה.

ברמה הצוותית: ההתמודדות עם פעילות לא שגרתית, המגע והאינטראקציה עם שאר המשתתפים, מעבירים כל משתתף באופן אישי, חוויה מיוחדת המסגרת הקבוצתית יוצרת מערכת תקשורת בין המשתתפים, אשר דרכה לומד הצוות לשתף פעולה, לתקשר, ליזום, לתמוך, לעודד ולעבוד יחד כקבוצה מגובשת.
  
בדרך כלל, מהווה פעילות ה-O.D.T חלק מתכנית פיתוח מנהלים או חלק מפיתוח צוות. הפעילות מתבצעת בשמורת נאות קדומים ביער בן שמן.

הלמידה בעקבות פעילות ה-outdoor בדרך כלל מחלחלת מספר שבועות אחרי הפעילות, גם ברמה של החוויות וגם ברמה של היזכרות בלמידה ובסיטואציות מהפעילות, ובכך הופכת לחלק מהדיאלוג הארגוני.

 דוגמאות לנושאים:
   1.  מניהול למנהיגות
   2.  פיתוח צוות
   3.  ייעוד חזון וערכים
   4.  הובלת שינוי
   5.  ניהול עפ"י מצבים